احیای ۱۰۰ واحد معدنی استان مرکزی در دست پیگیری است

ساوه – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از هدف‌گذاری برای احیای ۱۰۰ واحد معدنی و ۷۰ واحد صنعتی در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش ایرنا، «سعید جعفری» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان شهر صنعتی کاوه به خبرنگاران گفت: ۶۰۵ معدن پروانه دار در سطح استان مرکزی فعال هستند و در راستای برنامه های مربوط به سال جهش تولید از ابتدای سال تاکنون ۶۷ معدن متوقف شده در سطح استان احیا شدند.
وی از راه‌اندازی کلینیک های ویژه معدن و صنعت در استان مرکزی خبر داد و گفت: با استفاده از ظرفیت کارشناسان دلایل توقف واحدهای تولیدی ارزیابی و استخراج و با ارائه راهکارهای مناسب در زمینه مشکلات اقتصادی، بازار، تامین مواد اولیه نسبت به فعال سازی آنها اقدام می‌شود.
جعفری ادامه داد: امسال هدف‌گذاری احیای ۱۰۰ واحد معدنی و ۷۰ واحد صنعتی در استان صورت گرفته که نیازمند تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوط و صاحبان صنایع است.
وی از اشتغال ۱۰ هزار نفر در ۶۰۵ واحد معدنی استان خبر داد و عنوان کرد: در راستای توسعه دولت الکترونیک عمده فعالیت‌های سازمان صمت غیرحضوری بوده به طوری که از مجموع ۱۲۰ ماموریت این اداره بیش از ۷۵ درصد به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و به همین دلیل نیاز چندانی به مراجعه صاحبان معادن از شهرستان های استان مرکزی برای انجام امور اداری نیست و آنها می توانند از خدمات الکترونیکی استفاده کنند.

گفتنیست امروز رضا نقی پور اصل مدیرعامل صندوق حمایت از تولیدات پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف بازدید از ۲ شرکت دانش بنیان در زمینه تولید دارو به شهرستان ساوه سفر کرد و رئیس سازمان صنعت و معدن استان مرکزی و جمعی از مدیران او را همراهی نمودند.