برنامه‌ریزی برای جهش ۱۰۰ درصدی در اکتشاف ذخایر معدنی

تهران – ایرنا- رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی از برنامه‌ریزی برای رشد ۱۰۰ درصدی در بخش شناسایی و پی‌جویی اکتشاف مواد معدنی کشور خبر داد و گفت: در سال جاری شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در این بخش خواهیم بود.

 به گزارش روز یکشنبه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی،  در پی نامگذاری سالجاری با عنوان “جهش تولید” و برنامه‌ریزی برای حرکت این سازمان به سمت تحول و جهش در عملکرد تخصصی به ویژه در بخش کشف ذخایر معدنی جدید،  رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر تلاش برای رسیدن به این اهداف تاکید کرد.

«علیرضا شهیدی» یادآور شد: بر اساس هدفگذاری سالانه عملیات اکتشافی به میزان ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع در سطح کشور و با توجه به منابع مالی در اختیار داشتیم، موضوع تحول در بخش اکتشاف را دنبال کرده و دستیابی به هدف ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی را در دستور کار داریم.
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی،  ایجاد تحول اکتشافی را نیازمند طراحی سازوکار تامین منابع مالی جدید و ظرفیت‌سازی اجرای عملیات اکتشاف برای فعالیت‌های موثر از جمله کشف ذخایر پنهان و اجرای عملیات هدفمند و گسترده با هدف تامین نیاز واحدهای صنایع معدنی دانست و افزود: به طور جدی در پی هموار کردن مسیر هستیم و تاکنون به موفقیت‌های قابل توجهی در مقایسه با گذشته رسیده‌ایم.

شهیدی همچنین از آمادگی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی برای همکاری موثر با بخش خصوصی و صاحبان صنایع معدنی با هدف تکمیل چرخه اکتشاف و تامین مواد معدنی مورد نیاز صنایع کشور خبر داد.

 سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از ابتدای سال “جهش تولید” تاکنون در قالب تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری مشترک،  عملیات جدید اکتشافی در کشور را طراحی و آماده اجرا کرده ‌است.