تحقق بیش از ۶۲ درصد اهداف ایمیدرو در نقش راه معدن

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو اعلام کرد: میزان تحقق اهداف ایمیدرو در نقشه راه معدن و صنایع معدنی تا پایان فروردین ماه امسال به ۶۲.۳درصد رسیده است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) خداداد غریب پور امروز در جلسه پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی افزود:

این سازمان از ۷۲ راهبرد نقشه راه، ۴۴ راهبرد را در اختیار دارد.
براساس گزارش ایمیدرو، در این نشست که به شکل ویدئو کنفرانس با حضور معاونان و مدیران ستادی و همچنین مدیران عامل شرکت های تهیه و تولید مواد معدنی، مرکز تحقیقات و فراوری مواد معدنی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برگزار شد، غریب پور درباره مدل جدید احیای معادن کوچک گفت: قرار است میزان مشارکت شرکت های بزرگ در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مشحص شود که علاوه بر رونق معادن کوچک، شرکت های بزرگ نیز بتوانند خوارک مورد نیاز خود را تامین کنند.
وی اضافه کرد: قرار است بخشی از پروانه های اکتشاف در اختیار شرکت های بزرگ این بخش قرار داده شود.

غریب پور گفت: سیاست جدید این سازمان حمایت از پایان نامه ها و پروژه هایی است که به تامین و برطرف کردن نیاز معادن و صنایع معدنی بپردازد و رویکرد ایمیدرو حمایت از پایان نامه های تقاضا محور است.

وی تاکید کرد: هدف این است که نیازها و چالش های تولید و توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی برطرف شود.
غریب پور اضافه کرد: چنانچه مانعی بر سر راه اهداف سازمان ایمیدرو ایجاد شود، برنامه ها یا راهبرد را تغییر می دهیم که این امر در پایش طرح ها و برنامه ها بررسی و پیگیری می شود.

غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو اهداف را حذف نمی کند، بلکه در تلاش است با پایش برنامه های کلان، نواقص را برطرف کند و چنانچه به نتیجه برسیم که برنامه ای به دلیل تغییر شرایط قابلیت اجرایی ندارد، آن برنامه را کنار می گذاریم.