حمایت بخش معدن از احیای هپکو

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان ایمیدرو با بیان اینکه بخش معدن و صنایع معدنی، سیاست حمایت از بنگاه‌های تولیدی را دنبال می‌کند، گفت: قرار است در قالب پنج تفاهم‌نامه جداگانه از تولیدات و خدمات شرکت هپکو استفاده شود.

«محمد سپهر» روز شنبه به ایرنا گفت: رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید دارد که رویکرد حمایتی این سازمان از هپکو تغییری ندارد و در چارچوب ماموریت های توسعه ای خود به همراه شرکت های فولاد مبارکه، صنایع ملی مس، گل گهر، چادر ملو و نیز خانه معدن به همراه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی قرار است در قالب پنج تفاهم‌نامه نسبت به خرید تولیدات این شرکت اقدام شود.   

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو بزرگترین تولیدکننده ماشین آلات راهسازی و معدنی در خاورمیانه با هدف تولید و مونتاژ محصولاتی همچون: بلدوزر، لودر، غلتک، بیل و گریدر تأسیس شد و به منظور بهبود آنها و انتقال دانش فنی از خارج کشور، هپکو همکاری خود را در حوزه های محصولات، فروش و خدمات پس از فروش با شرکای تجاری خارجی را آغاز کرد.

سپهر اضافه کرد: سازمان ایمیدرو برای بهره گیری از ظرفیت های هپکو نشست های هم اندیشی با حضور شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی داشته و نسبت به ارزیابی نیاز داخلی توسط این شرکت اقدام شد و بازدید های دوجانبه نیز صورت گرفته است.

خط تولید هپکو مجهز به تجهیزات پیشرفته شامل ابزارآلات برشکاری، جوشکاری، ماشین آلات فرزکاری و همچنین دستگاه cnc است. این ظرفیت به هپکو اجازه می دهد دو هزار و ۵۰۰ واحد از ماشین آلات مختلف را تولید کند و ۲۰ هزار تن از سازه های فولادی را در سال بسازد.

روابط عمومی ایمیدرو به نقل از خداداد غریب پور رییس هیات عامل این سازمان اعلام کرد: به زودی با همکاری بخش معدن وصنایع معدنی (با راهبری ایمیدرو) قرار است چهار تفاهم نامه جداگانه بین شرکت های مبارکه، ملی مس، گل گهر و چادرملو با شرکت هپکو به امضا برسد.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه تامین دستگاه های مورد نیاز شرکت های معدن و صنایع معدنی که شرکت هپکو قادر به ساخت آن است و همچنین تامین قطعات یدکی و تجهیزات مختلف ناوگان معدنی و خطوط تولید دیده شده است.

همچنین پنجمین تفاهم نامه نیز سه جانبه بین خانه معدن ایران، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی(مجموعه تحت پوشش ایمیدرو) و هپکو به امضا خواهد رسید.