رئیس جمهوری سه طرح صنعتی و معدنی را در سیرجان افتتاح کرد

به گزارش ایرنا، بخش آهن اسفنجی کارخانه توسعه آهن و فولاد و همچنین کارخانه ذوب جهان فولاد سیرجان و نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی برق مجتمع سنگ آهن گل‌گهر  یکی از این طرح ها بود که عصر امروز (دوشنبه) با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

این  پروژه افتتاحی کارخانه جهان فولاد با اشتغال‌زایی مستقیم ۷۵۰ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم ۲هزار و ۲۵۰ نفر، با اعتبار۲۷هزار و ۵۰۰  میلیارد ریال که ظرفیت تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن شمش فولاد در سال  را دارد نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین بخش تولید آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد گل گهر  با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن آهن اسفنجی که برای مصرف در کارخانه فولادسازی احداث شده است و این طرح عظیم صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری یکهزار و ۳۵۳ میلیارد تومان  و با اشتغال ۲۲۰ نفر به طور مستفیم و ۸۸۰ نفر غیر مستقیم خواهد بود که این کارخانه نیز با تکیه بر توان داخل و مهندسین بومی به اتمام رسیده است.

همچنین  رئیس جمهوری پروژه‌های حوزه آب و برق شهرستان سیرجان را از محل نیروگاه گل‌گهر به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح کرد.

واحد بخار نیروگاه گل‌گهر سیرجان با اشتغالزایی مستقیم ۶۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم ۱۰۰ نفر،  با اعتبار ۱۳۵ میلیون یورو و ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تولید برق از دیگر طرح‌های افتتاحی توسط رئیس جمهوری است.

رییس جمهوری  که به همراه کاروان تدبیر و امید به استان کرمان سفر کرده امروز (دوشنبه) پس از سخنرانی در جمع مردم رفسنجان طرحهایی مهم و اقتصادی را در شهرستانهای بافت و سیرجان افتتاح کرد.