رفسنجان ۱.۲ میلیارد تن ذخایر مس دارد

کرمان – ایرنا – استاندار کرمان گفت: شهرستان رفسنجان دارای ۸۲ معدن فلزی وغیر فلزی است که معدن مس با ذخیره ۱.۲ میلیارد تن، مهمترین معدن این شهرستان است.

 محمد جواد فدایی شامگاه پنجشنبه در آیین جشنواره پسته در محل بزرگترین خانه خشتی جهان (خانه حاج آقا علی) در رفسنجان که با حضور سفرای بیش از ۱۵ کشور جهان برگزار شد، افزود: شهرستان رفسنجان با وسعت بیش از ۴.۵ درصد از وسعت استان و جمعیت بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر یکی از شهرستان های مهم استان کرمان در حوزه  باغات پسته و معادن است.

وی تصریح کرد: در این شهرستان ظرفیت هایی همچون شخصیت های برجسته سیاسی و موثر، آثارگردشگری، منطقه ویژه اقتصادی و۸۲ معدن فلزی و غیرفلزی وجود دارد.

فدایی خاطرنشان کرد: در این شهرستان بیش از ۱۰ مرکز آموزش عالی با ۲۵۴ رشته و بیش از یکهزار عضو هیات علمی وجود دارد  که در بخش علمی و پژوهشی رتبه بالایی در کشور دارد.

وی اظهار داشت: همچنین در این شهرستان بزرگترین کارخانه تولید کننده فروکروم در خاورمیانه ایجاد و راه اندازی شده است.

استاندار کرمان گفت: رفسنجان به لحاظ  فرهنگی نیز محل تولد و رشد بزرگانی از جمله  آیت الله هاشمی رفسنجانی است این بزرگمرد یکی از چهره های سیاسی، مذهبی و اجرایی کشور ایران بودضمن اینکه افراد دیگری هم در این شهرستان نقش موثری در اداره کشور داشتند.

۲۷سفیر و رایزن اقتصادی از ۱۵کشور آسیایی و اروپایی بمنظور آشنایی با ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان کرمان از روز چهارشنبه وارد این استان شده اند و قرار است این هیات در ادامه سفر سه روزه خود امروز (جمعه) با فعالالان اقتصادی کرمان نشستی را برگزار کنند.