هشدار مدیرعامل چادرملو در مورد کاهش ذخایر موجود سنگ آهن

ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه دوره‌ای شورای مدیران در مجتمع صنعتی چادرملو پس از گزارش مدیر مجتمع در خصوص وضعیت تولید و فروش شرکت و درخواست برای رفع برخی موانع توسعه تولید، گفت: اگر بدنبال توسعه و تحقق جهش تولید هستیم هیچ راهی جز دستیابی به مواد اولیه جدید نداریم.

وی با گلایه از برخی تصمیم گیرندگان و دیوان سالاری موجود که موجب جلوگیری از بهره برداری ذخایر شناسایی شده گردیده اند هشدار دارد چنانچه هر چه سریعتر نسبت به استخراج از ذخایر شناسایی شده و اکتشافات جدید معادن سنگ آهن اقدام نشود بسیاری از واحد‌های فعلی فولادسازی کشور در خطر تعطیلی و یا کاهش تولید قرار میگیرند.

تقی زاده تاکید کرد: برای ما تولیدکنندگان و مسئولان و متولیان کشور تکلیف است تا با اتخاذ تدابیر اثربخش در تحقق توسعه همه جانبه کشور تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: جایگزین کردن معادن بجای نفت با شعار محقق نمی‌شود. این نیاز به عزم و اراده‌ای قوی و مدیران جسور و کارآمد دارد.

مدیرعامل چادرملو افزود: امروز فولاد کالایی ارزشمند در جهان است و مشخص نیست همین روند تا چند سال آینده وجود داشته باشد. بنابراین تا فرصت باقی است باید بهترین بهره برداری را از این صنعت کرد.