پهنه اکتشافی مارکده در استان چهارمحال و بختیاری آزادسازی می شود/ ثبت محدوده های معدنی پهنه مذکور توسط متقاضیان از ۱۳ مهر امکان پذیر است

به گزارش معدن نیوز، مهرداد قاسمی دستگردی با بیان این مطلب، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با مشارکت سازمان‌های زمین‌شناسی و اکتشافات مواد معدنی و ایمیدرو، مطالعات کارشناسی ۳ پهنه کانساری در شمال استان چهارمحال و بختیاری را در دست اجرا دارد.
وی تاکید کرد: در هزار و ۳۰۰ کیلومتر از محدوده شمال چهارمحال و بختیاری، مطالعات زمین‌شناسی انجام و کانسارهای فلزی از جمله روی، سرب و مس شناسایی شده است.
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون مطالعات اکتشاف مقدمات ایجاد زیرساخت‌های مناطق معدنی و مطالعات شناسایی مناطق مستعد معدنی در پهنه مارکده با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در این استان اتمام یافته است.
قاسمی دستگردی بیان کرد: با توجه به اتمام مطالعات اکتشاف مقدماتی این پهنه و با توجه به ابلاغ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزات صمت درخصوص آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی مندرج در سامانه کاداستر، ثبت محدوده‌های معدنی توسط متقاضیان، از ساعت ۱۱ صبح ۱۳مهرماه امسال امکان پذیر است.