پیشنهاد ایمیدرو اختصاص بودجه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۹

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) گفت: بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال آینده تخصیص رقم ۱۸۰۰ میلیارد تومانی است که نسبت به بودجه امسال رشد ۲.۴ برابر خواهد داشت.

روابط عمومی سازمان مزبور به نقل از خداداد غریب پور افزود:  امسال بودجه ۷۵۰ میلیارد تومانی به توسعه این بخش اختصاص داده شد که در سال آینده با قبول این پیشنهاد، این رقم افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

وی اضافه کرد: تحقق این بودجه در سال ۹۹  موجب می شود تا هدفگذاری ذیل اهداف توسعه ای ایمیدرو و افزایش نقش آفرینی این حوزه در ایجاد اشتغال فراگیر و رونق تولید در اقتصاد کشور تداوم یابد.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ۸۰ کمیته پایش در ایمیدرو با تمرکز بر ایجاد توسعه و رفع مشکلات تشکیل شده، گفت: امسال بودجه زیربناها تا چهار برابر افزایش یافت و همچنین در سال اینده بودجه زیربناها نیز تا ۲ برابر (افزایش هشت برابری از سال پایه ۹۷) دیگر ارتقاء خواهد یافت.

وی ضمن یادآوری افزایش بودجه آموزش و پژوهش در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، گفت: امسال بودجه آموزش و پژوهش به ترتیب تا ۱۰۰ و ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گفته غریب پور، آموزش مجازی در ایمیدرو آغاز شده و آموزش بوسیله وب با مجموعه های معدنی کشور، سرعت تحقق برنامه های آموزشی را افزایش خواهد داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه مدیریت آموزش ایمیدرو آغاز به کار کرده و در نظر است تا زمینه ای فراهم شود تا شرکت ها با بارگذاری اطلاعات و عملکرد آموزشی و پژوهشی خود در این سامانه، یک بانک اطلاعاتی جامع شکل گیرد.

وی با بیان اینکه این رویه باعث خواهد شد تا صاحب فناوری شویم، افزود: مشارکت با شرکت های دانش بنیان و انجام فعالیت های زیربنایی در کنار آموزش، دستیابی به این مهم را سرعت خواهد بخشید.

پیش از این رییس هیات عامل ایمیدرو برنامه امسال را افتتاح ۳.۹ میلیارد دلار طرح های آماده بهره برداری ذکر کرد و گفته بود: پیش بینی شده که ۱۰ هزار فرصت شغلی مستقیم جدید در این ارتباط ایجاد شود که مشاغل غیر مستقیم زیادی را به دنبال خواهد داشت، درحالی که پارسال ۲.۱ میلیارد دلار طرح های مربوط به ایمیدرو به بهره برداری رسید.

غریب‌پور افزود: مجموع فعالیت اکتشافی در دولت یازدهم تا سال ۹۷ به رقم ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع رسید، اکنون از مجموع یک میلیون کیلومترمربع عرصه‌های قابل اکتشاف، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  سهم ۶۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.