کرمان، به قطب سوم سرب و روی در کشور تبدیل خواهد شد

مدیرعامل شرکت زرین معدن آسیا گفت: در مجتمع تولید شمش سرب و روی کوهبنان سالانه سه میلیون تن خوراک می خواهیم و باید این خوراک از سوی کسانی که قول داده شده تامین شود.به گزارش ماین نیوز، “ابراهیم جمیلی” امروز در جلسه اعلام احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان اظهار کرد: آمده ایم قطب سوم سرب و روی کشور را در کرمان ایجاد کنیم و دلمان می خواهد مجتمع ایجاد کنیم.

وی افزود: در مجتمع تولید شمش سرب و روی کوهبنان سالانه سه میلیون تن خوراک می خواهیم و باید این خوراک از سوی کسانی که قول داده شده تامین شود.

جمیلی تصریح کرد: در مجتمع تولید شمش سرب و روی کوهبنان ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

وی با اشاره به مهندسی معکوس تجهیزات صنعتی بیان کرد: ما دانشجویان را در رشته های مودنیاز بورسیه می کنیم که با اتمام دانشگاه در راستای نیاز منطقه با ما کار کنند.

“حسین امیری” نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: طرح مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی شهرستان کوهبنان هفته قبل در اتاق بازرگانی ایران رونمایی شد.

وی افزود: سرب و روی از ظرفیت های شهرستان کوهبنان است و سرمایه گذار پروژه از سال ۹۵ کار را آغاز کرده و کنسرسیوم تشکیل شد تا مجتمع ریخته گری و تولید شمش سرب و روی ایجاد شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به معادن پراکنده سرب و روی در شمال و جنوب استان کرمان و استان های دیگر عنوان کرد: تامین خوراک مجتمع تولید شمش سب و روی تضمین شده است.