کرمان بهشت معادن کشور است

استاندار جدید کرمان گفت: استان کرمان بهشت معادن کشور است و ۴۰ درصد از ارزش افزوده معادن کشور در این استان قرار دارد.
به گزارش ماین نیوز، «محمدجواد فدایی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: ما در بخش های مختلف در استان کرمان می توانیم کار کنیم، البته مشکلات و چالش های متفاوتی در کرمان وجود دارد.

استاندار جدید کرمان کم آبی را یکی از مشکلات بزرگ این استان دانست و افزود: البته برنامه هایی برای تامین آب استان از جمله پروژه انتقال آب از خلیج فارس و شیرین سازی آب از برنامه های ما است که از پروژه های در دست اجرا است.

فدایی گفت: این طرح در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت داشته است و اوایل سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد که آب مصرفی در صنعت و بخشی از آب شرب استان کرمان را تامین می کند.

فدایی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص انتخاب وی به عنوان استاندار جدید کرمان با اشاره به سوابق خود در این استان بیان کرد: ۱۴سال معاون استاندار بوده ام.

وی افزود: ۲ سال رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و ۲ سال نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و ۲ سال رئیس جهاد سازندگی کرمان بوده ام و سابقه اجرایی طولانی دارم و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه و استادتمام بخش مهندسی عمران سازه دانشگاه شهید باهنر کرمان هستم.

وی از حسن نظر دولت دوازدهم قدردانی کرد و گفت: دولت دوازدهم به لحاظ سابقه طولانی من و حسن نظری که داشتند مرا به عنوان استاندار جدید کرمان منصوب کرده اند.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور خرداد ماه ۹۷ در حکمی «محمدجواد فدائی فتح آبادی» را به سمت سرپرست استانداری کرمان منصوب کرده بود.

فدائی فتح آبادی پیش از این سمت نیز معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان را برعهده داشت.

علیرضا رزم حسینی که شانزدهم آذرماه ۹۲به عنوان استاندار کرمان در دولت یازدهم منصوب شده بود،‌ اوایل خردادماه۹۷ از سمت خود استعفا کرد که مورد موافقت وزیر کشور قرار گرفت.

استانداران جدید استان‌های همدان، کرمان، زنجان، و سیستان و بلوچستان در جلسه امروز چهارشنبه هیات وزیران انتخاب شدند.

از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه روز چهارشنبه (۲۳ آبان) هیات دولت، «سید سعید شاهرخی» به عنوان استاندار همدان، «محمدجواد فدایی» به عنوان استاندار کرمان، «فتح االله حقیقی» به عنوان استاندار زنجان و«احمد علی موهبتی» به عنوان استاندار جدید سیستان و بلوچستان انتخاب شدند.