۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار معدن کاران قرار گرفت

مراغه – ایرنا – مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی کشور با اشاره به حمایت دولت از بخش معدن گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع «کارا» در صندوق تصویب و برای پرداخت به معدن کاران و فعالان توسط بانک عامل آماده است.

به گزارش ایرنا، فرید دهقانی روز پنجشنبه در نشست فعالان بخش معدن مراغه افزود: در راستای حمایت از فعالان بخش معدن، امسال سامانه «کارا» برای ارائه تسهیلات در این بخش راه اندازی شده و تاکنون از این محل بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان طرح در صندوق بررسی و مورد تصویب قرار گرفته است.
وی ادامه داد: ارائه طرح توجیهی و سرمایه گذاری در بخش معدن توسط معدن کاران برای تخصیص تسهیلات لازم و حمایتی از آنها ضروری است.
دهقانی اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت بالای سرمایه گذاری در معادن مراغه، از سرمایه گذاران بخش های خصوصی و دولتی و نیز فعالان در این بخش حمایت های لازم انجام می شود.
فرماندار مراغه نیز در این نشست با اشاره به ضرورت حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش معدن گفت: براساس رویکردهای دولت تدبیر و امید برای رونق این بخش، دستگاه ها و نهادهای دولتی نیز می توانند در کنار بخش خصوصی در معادن سرمایه گذاری و فعالیت کنند.
حمید شکری افزود: مطالعه، اکتشاف، استخراج و فرآوری محصولات معدنی و معادن از جمله زمینه هایی است که می توان در آنها سرمایه گذاری متنوع و پربازدهی را شاهد بود.
وی با اشاره به راه اندازی خانه معدن در شهرستان مراغه ادامه داد: در راستای ایجاد انسجام بین واحدهای فعال تولیدی فعال بخش معادن، این تشکل ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به وجود مزیت های سرمایه گذاری، تاکنون یک شرکت فعال بخش خصوصی آمادگی مشارکت و حضور در بخش معدن این شهرستان را اعلام کرده است.
ایوب خیراللهی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه نیز در این نشست گفت: حمایت از فعالیت صنایع و واحدهای تولیدی فعال در بخش معدن از سیاست های دولت بوده و در این راستا اقدامات لازم انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون از مجموع ۴۴ معدن موجود در شهرستان مراغه، ۲۷ معدن مشغول فعالیت های استخراج و تولید هستند.
شهرستان مراغه با ۶۷ میلیون تن ذخیره مواد معدنی، رتبه دوم استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.