اتفاقی خوب برای ۸۶ معدن

قائم مقام ایمیدرو از پایش ۶۶۰ معدن کوچک مقیاس تا پایان شهریور امسال خبر داد و گفت: از آغاز طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معان کوچک تا پایان شهریورماه امسال، ۸۶ معدن فعال و در وضعیت تولید قرار گرفتند.

عباس نعیمی در نشست شورای هماهنگی طرح احیاء و فعالسازی معادن کوچک افزود: در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه جاری، از ۶۶۰ معدن، برای ۱۵۰ معدن اقدام کلینیکی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این آمار از ۳۱ استان کشور دریافت شده است، عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح احیاء و فعالسازی معادن کوچک تاکنون، ۲۷۹۰ معدن پایش شده است.

عضو هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: از این تعداد، بر روی ۱۱۷۰ معدن اقدام کلینیکی انجام شده است.

قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: در مجموع تاکنون برای ۲۰۰ معدن اقدامات نهایی صورت گرفته است و تا پایان نیمه نخست امسال، ۸۶ معدن فعال و در مدار تولید قرار گرفت که ۵۴ معدن مربوط به امسال است.

نعیمی گفت: ایمیدرو در راستای تحقق اهداف مورد توجه در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک، اقداماتی همچون برگزاری مناقصه برای انتخاب مشاور به منظور شناسایی محدوده‌های اکتشافی، برگزاری جلسات کارگروه‌های استانی، برگزاری جلسان سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و احداث واحدهای فراوری در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و… را در دستور کار قرار داد.

در این جلسه وجیه الله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران، سیدرضا عظیمی مدیر اجرایی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس حضور داشتند.