ایدرو در راستای اکتشاف و تولید شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان را تاسیس کرد

شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان با هدف فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید ( E&P ) صنایع نفت و گاز به ثبت رسید .
ایدرو در راستای اکتشاف و تولید شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان را تاسیس کرد

به گزارش شاتا به نقل از ایدرو نیوز ، پیرو تصمیم دولت و وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مشارکت حداکثری از ظرفیت ها و توانمندی های شرکتهای ایرانی در قرار دادهای جدید نفتی موسم به IPC و تایید تجارب و توانمندی های سازمان گسترش و نوسازی ایران توسط شرکت ملی نفت ایران بعنوان یکی از شرکت های ایرانی حوزه اکشتاف و تولید (E&P) و بر اساس شیوه نامه ابلاغی وزارت نفت در خصوص ساختار و رویکرد شرکت های ایرانی اکتشاف و تولید ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اقدام به تاسیس شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان نمود .
بر این اساس با بهره مندی از تجارب و تخصص های موجود در سازمان و شرکتهای وابسته از جمله شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران کلیه زنجیره ها و فعالیت های حوزه های بالا دستی و اکشتاف و تولید در این شرکت متمرکز خواهد شد .
مدیر عامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان گفت : با تاسیس این شرکت بعنوان بازوی بالادستی نفت و گاز سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، می توانیم در سرمایه¬گذاری و مشارکت در اجرای پروژه های بالادستی نفت و گاز ودر کلیه مراحل اکتشاف ، توسعه ، تولید و بهره برداری فعالیت داشته باشیم .
نصراله زارعی با اشاره به تفاهم نامه ایدرو و شرکت ملی نفت در نمایشگاه اردیبهشت امسال در خصوص مطالعه توسعه میادین سوسنگرد ، چشمه خوش و پایدار غرب گفت : مطالعات اولیه میادین مذکور انجام و نتایج آن طی جلسات مشترک فنی با شرکتهای معرفی شده از طرف شرکت ملی نفت ایران مطرح شده است . بدلیل ضرورت در افزایش ضریب بازیافت از مخازن و میادین نفتی کشور ، سیاست این شرکت بهره گیری از دانش و تکنولوژی های روز دنیا از طریق استخدام یک مشاور مطالعات بلادستی معتبر بین المللی است که اقدامات لازم انجام و در و صورت تایید آن از طرف شرکت ملی نفت ایران ، بزودی قرار داد مربوطه امضاء و فعالیت های همکار فنی خارجی نیز آغاز خواهد شد .
بر اساس اعلام مدیر عامل شرکت نفت و گاز گسترش ایرانیان ، تیم فنی ، متخصص و مجربی برای مطالعات بالادستی تشکیل شده است و بخش قابل توجهی از اطلاعات فنی میادین مذکور از طرف شرکت ملی نفت ایران تحویل گردیده است و برنامه ریزی و زمانبندی انجام شده بر این است که نتیجه مطالعات فنی مشاور بالا دستی در اواخردی ماه به شرکت ملی نفت ایران ارائه و در وصورت پیشرفت مناسب مذاکرات فنی و قرار دادی با شرکت ملی نفت ایران ، اقدامات لازم برای عقد قرار داد توسعه میدان تا پایان سال انجام پذیرد .
وی همچنین در خصوص همکار یا شریک خارجی هم گفت : در موازات مطالعات مهندسی بالادستی با همکاری مشاور خارجی ،جهت انتخاب شریک و تامین مالی پروژه با چند شرکت لهستانی ، ‌مالزی و چین در حال مذاکره هستیم و توافق های اولیه ای نیزانجام پذیرفته است.