برنامه های اکتشافی شرکت تهیه و تولید در سال ۹۵ بالغ بر ۷۰ هزار متر حفاری است

معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: با انجام برنامه های اکتشافی، میزان ذخایر قطعی زغالسنگ کک شو و حرارتی کشور بیش از ۳۵۰ میلیون تن افزایش یافت.

خدایار کریم نژاد با بیان اینکه در سال گذشته، به طور متوسط بیش از ۹۴درصد از اهداف اکتشافی شرکت تهیه و تولید (وابسته به ایمیدرو) محقق شد، افزود: برنامه های اکتشافی این شرکت در سال ۹۵ بالغ بر ۷۰ هزار متر حفاری است.
وی با بیان اینکه در برخی از بخش ها، اهداف این شرکت بیش از هدف برنامه محقق شده است، اظهار کرد: برنامه اکتشافی شرکت در سال جاری، انجام ۷۰ هزار متر حفاری است که حوزه های سنگ آهن، زغالسنگ و پلی متال را شامل می شود. این برنامه در اکثر موارد در مرحله انتخاب مشاور و پیمانکار قرار دارد.

کریم نژاد ادامه داد: افزایش ذخایر قطعی زغالسنگ کک شو و حرارتی،‌ مربوط به دوره زمستان ۹۲ تا پایان ۹۴ است که در حوزه ایران مرکزی و البرز مرکزی صورت گرفته و گزارش های به دست آمده نشان می دهد میزان ذخایر کشف شده، از ۳۵۰ میلیون تن هم بیشتر است. ایمیدرو برنامه جدید اکتشافی را از زمستان ۹۲ آغاز کرد که ۲۵۰هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور را در بر می گیرد.
وی با بیان اینکه طرح جامع زغالسنگ کشور در مرحله تدوین قرار دارد، افزود: ضروری است اقدامات لازم برای ایجاد زیر ساخت، تجهیز و آماده سازی به منظور نیل به اهداف توسعه این حوزه توسط بخش خصوصی و دولتی فراهم شود.
کریم نژاد خاطر نشان کرد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از آمادگی لازم برای مشارکت با بخش خصوصی برخوردار است.