برگزاری هفته معدن از اول تا هفتم خرداد

به گزارش ماین نیوز، دکتر همایون کتیبه رئیس دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر همایش بزرگداشت هفته معدن دراین باره گفت: یکی از اهداف برگزاری مراسم های مختلف در هفته معدن، افزایش ارتباط بخش دانشگاه با حوزه معدن است. وی تصریح کرد: افزایش ارتباط دو طرف، سبب بهره گیری از توانمندی ها و تامین نیازهای بخش معدن از سوی مراکز علمی می شود.

کتیبه درباره مراسم روزهای هفته معدن گفت: مراسم روز نخست (اول خرداد) با موضوع معدن و زمین شناسی و اکتشاف، روز دوم معدن و صنایع معدنی، روز سوم معدن و محیط زیست و منابع طبیعی، روز چهارم معدن و اخلاق حرفه ای، روز پنجم معدن و آموزش و پژوهش، روز ششم معدن و تشکل های معدنی و در روز آخر معدن و توسعه اقتصادی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: روز دوشنبه سوم خرداد مصادف با سومین روز بزرگداشت هفته معدن مراسمی از ساعت ۹ الی ۱۴ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار می شود که صاحبنظران و مسئولان مرتبط با معدن سخنرانی خواهند کرد. این نشست با مشارکت انجمن مهندسی معدن ایران ، خانه معدن، سازمان نظام مهندسی معدن، جامعه مهندسان مشاور، مرکز پژوهش های مجلس، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، جهاد دانشگاهی و تعدادی از دانشگاه های کشور برگزار می شود.

به گفته وی، یکی دیگر از اهداف هفته معدن، نکوداشت زحمات دست اندرکاران حوزه معدن، ارتقای جایگاه معدنکاری و همچنین ایجاد انگیزه های سرمایه گذاری و معرفی و ارتقای کارکرد معدن در توسعه کشور است.

برگزاری نشست های تخصصی، با مشارکت ارگان ها و سازمان های مرتبط و همچنین برگزاری نشست های خبری و مصاحبه با نمایندگان رسانه های گروهی از دیگر برنامه های جانبی این هفته است.