بهره برداران معدنی صاحب سامانه ارجاع خدمات مهندسی شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، با راه اندازی سامانه ارجاع خدمات مهندسی، متقاضیان و بهره برداران معدن درخواست خود را به صورت آنلاین (برخط) ارائه می کنند و سامانه به طور تصادفی پنج نفر مرتبط با این خدمت که شرایط لازم (پروانه و ظرفیت اشتغال) را دارند به متقاضی معرفی می کند.
ارجاع کار به صورت نوبتی است.
۲۰ شرح شغل در این سامانه تعریف شده است که مراحل مختلف پی جویی و اکتشاف معدنی تا استخراج، کانه آرایی و فرآوری را شامل می شود.
متقاضیان می توانند با بهره گیری از اطلاعات این سامانه، به افراد و خدمات مختلف از جمله نقشه بردار، متالوژ، مهندسان معدن، زمین شناسان و غیره دسترسی پیدا کنند.
این سامانه پیش از این به طور آزمایشی در استان های کردستان و لرستان با موفقیت اجرا شد و از نیمه دوم مرداد ماه برای همه استان ها از طریق تارنمای نظام مهندسی معدن به نشانی www.ime.org.ir در دسترس است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این مراسم یادآوری کرد: تا پیش از این افرادی که پروانه اشتغال داشته و از ظرفیت لازم برخوردار بودند برای دریافت خدمات به سازمان مراجعه می کردند که این موضوع با صرف هزینه، اتلاف وقت و بوروکراسی اداری همراه بود.
«نادعلی اسماعیلی دهج» اضافه کرد: شمار اعضای سازمان نظام مهندسی معدن ایران نزدیک به ۳۶ هزار نفر است که صلاحیت ۱۰ هزار نفر از آنان تاییده شده است و پروانه دارند.
به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) از ششم مرداد ماه آغاز شد و تا نهم مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.