جانمایی بلوک های ۱۵گانه اکتشافی ایمیدرو اعلام شد

جانمایی بلوک های ۱۵گانه اکتشافی ایمیدرو با هدف کمک به متقاضیان در جهت شناخت بیشتر پهنه ها، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در نقشه به پیوست جانمایی ۱۵ پهنه به فراخوان گذاشته شده؛‌ مشخص شده است. طبق راهنمای این نقشه،‌ پهنه یک در سمت چپ و پهنه ۷ در بالادست پهنه بهرام گور (آبی رنگ) مشخص شده اند. به طوری که در نیمه چپ نقشه تنها پهنه های یک، ۹ و ۷ واقع شده و پهنه های، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ‌۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳،‌۱۴ و ۱۵ در نیمه راست نقشه قرار گرفته اند. علاوه بر این در حاشیه نقشه نیز مختصات جغرافیایی پهنه ها مشخص شده اند.

این فراخوان که در واقع از نخستین دستاوردهای برنامه اکتشاف ایمیدرو در سطح ۲۵۰هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور رونمایی می کند، در جهت جذب سرمایه برای مشارکت در اکتشاف و بهره برداری از بلوک های پانزده گانه پهنه اکتشافی آباده-جازموریان است. در این پهنه ها ۵هزار کیلومتر مربع به عنوان مناطق امید بخش معرفی شده است که دارای پتانسیل مواد معدنی همچون آهن، کرومیت، طلا، مس و سرب و روی برای اکتشاف و سپس بهره برداری هستند.

بلوک های یاد شده در استان های فارس (۲ بلوک)، کرمان (۶ بلوک)، هرمزگان (یک بلوک) کرمان- هرمزگان (۵ بلوک) و کرمان-یزد (یک بلوک) واقع شده اند.