راه صادرات مواد معدنی مازاد باید باز باشد

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در جلسه فردا آخرین اصلاحات قانون معادن بررسی می‌شود.به گزارش خبرنگار ماین نیوز، بهرام شکوری در جلسه امروز صبح کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران درباره جلسه برگزار شده با محوریت زنجیره ارزش گفت: نتیجه نهایی این جلسه آن بود که بورس کالا مرجع خوبی برای تعیین قیمت خواهد بود.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌ها در بخش معدن بسیار است اما برای دست‌یابی به چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید شاهد همراهی حاکمیت با انجمن‌های تخصصی در زمینه سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری باشیم.

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به جلسات برگزار شده با خانه معدن و وزارت نیرو برای مقابله با چالش آب بیان کرد: برای تدوین استراتژی آب پرسش‌‌نامه‌هایی تعیین شده که باید برای تکمیل آن به تمامی واحدهای معدنی و صنایع معدنی مراجعه کرد.

به گفته شکوری، در حوزه حمل و نقل نیز جلساتی از سوی کمیسیون برگزار شده است که نتیجه آن بود که سرمایه‌گذاری در بخش حمل ونقل برای بخش خصوصی جذابیت ندارد.

نبود هارمونی در زنجیره ارزش از دیگر موضوعاتی بود که وی به آن اشاره داشت و افزود: در برخی قسمت‌ها شاهد کمبود و در بخشی دیگر شاهد مازاد هستیم. در نتیجه دولت باید راه را برای صادرات مواد مازاد باز گذاشته و مانعی برای آن ایجاد نکند.

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی معتقد است: باید به ایجاد درآمد در بخش معدن کمک کرد زیرا در پی فعالیت این بخش شاهد توسعه و اشتغال در مناطق محروم خواهیم بود.