رشد ۵ درصدی اکتشافات مس تا پایان خردادماه سال جاری

اکتشافات مس تا پایان خردادماه موفق شد رشد ۵ درصدی را نسبت به برنامه پیش‌بینی شده به ثبت برساند.
به گزارش مس‌ پرس، مهندس بابک بابایی مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه با بیان این مطلب تأکید کرد: درمجموع همه فعالیت‌های اکتشافی شرکت مس تا پایان خردادماه سال جاری از رشد قابل قبولی نسبت به برنامه برخوردار شده است.

وی گفت: درمجموع بررسی عملکرد حوزه اکتشافات در طی این مدت نشان‌دهنده رشد ۲۳ درصدی در فعالیت‌های اکتشافی زیر سطحی و رشد کلی پنج درصدی در مجموع فعالیت‌های سطحی و زیر سطحی است.

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه با بیان این مطلب اظهار داشت: در بخش اکتشافات زیر سطحی در طی سه ماهه نخست سال جاری امور اکتشافات شرکت مس در کل کشور ۸۵۶۷ متر حفاری انجام داد که از این میزان حفاری ۷۱۴۸ متر سهم استان کرمان در مناطق میدوک، سرچشمه، دره‌زار و دره‌آلو و ۱۴۱۹ متر سهم استان آذربایجان شرقی در منطقه سونگون است.

بابایی با اشاره به اینکه آنالیز نمونه‌ها در مناطق حفاری‌شده یکی دیگر از اقدامات مهم حوزه اکتشافات است گفت: در طی سه‌ماهه نخست سال جاری کل آنالیز نمونه‌های حفاری ۶ هزار و ۱۱۲ نمونه بوده است که از این مقدار ۴۸۲۱ نمونه در استان‌های مرکزی و جنوبی و ۱۲۹۱ نمونه در استان‌های شمالی و شمال غرب بوده است.

وی در ادامه در خصوص سایر اقدامات در این مناطق تصریح کرد: همچنین تا پایان خردادماه سال جاری، مطالعات زمین‌شناسی و آلتراسیون، ژئوفیزیک و ژئوشیمی و ارزیابی ذخیره مطابق برنامه انجام ‌شده و گزارش کامل آنها نیز دریافت شده است.