مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام انجام نشده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا‌کنون هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام به سرمایه‌گذار دیگری انجام نشده است.به گزارش ماین نیوز، داریوش دیودیده با اشاره به اینکه مطالعات معدن فسفات چرام از سال ۴۵ آغاز شد اظهار داشت: در سال ۷۰ براساس مطالعات تکمیلی به نام شرکت تهیه و تولید گواهی نامه کشف صادر شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات این معدن زیرزمینی بودن آن است، عنوان کرد: به همین دلیل فراهم آوردن برخی از زیرساخت‌ها در آن با مشکلاتی رو به رو است.

دیودیده با بیان اینکه شرکت آیرما بیش از ۷ سال معدن را در دست دارد، تاکید کرد: تا کنون هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر بهره‌بردای از این معدن توسط این شرکت انجام نشده است.

وی بیان کرد: ما براساس قانون هر چند وقت یک بار وضعیت معدن را به شورای عالی معادن گزارش داده و آنها پس از بررسی یک بازه زمانی یک ساله فرصتی به شرکت آیرما دادند تا از این معدن بهره‌برداری کند ولی باز شرکت هیچ اقدامی انجام نداده و اکنون شورای عالی معادن یک فرصت ۶ ماهه به این شرکت داده است و تا پایان شهریور ۹۵ فرصت دارند.

دیودیده تصریح کرد: تا کنون هیچ‌گونه مزایده‌ای برای واگذاری معدن فسفات چرام به سرمایه‌گذار دیگری انجام نشده است.

وی بیان کرد: اگر شرکت در این مدت تعیین نشده کار خاصی انجام ندهد ما براساس نظر شورای عالی معادن در زمینه این معدن اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: این سازمان پیگیر است تا از طریق یک شرکت توانمند یا تشکیل کنسرسیوم و یا مشارکت سرمایه گذاران این معدن به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان به خصوص در شهرستان چرام، تاکید کرد: در صورت بهره‌برداری از معدن فسفات چرام براساس گواهی تجهیز برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود.