معادن هند؛‌ تولید ۹۵ ماده معدنی، ۴۵۴ تن اورانیوم

هند چگونه کشوری در بخش معدن و صنایع معدنی است. تعداد معادن گزارش شده این کشور طی سال های اخیر چقدر بوده است. هند ۹۵ ماده معدنی تولید می کند که سه نوع آن به حوزه اتمی ارتباط دارد به طوری که سالانه ۴۵۴ تن اورانیوم در این کشور تولید می شود.

گروه ترجمه ی مدیریت روابط عمومی ایمیدرو در راستای رسالت اطلاع رسانی خویش و با هدف آشنایی علاقمندان به بخش معدن و صنایع معدنی با کشور های معدنی صاحب نام جهان در این حوزه اقدام به انتشار سلسله گزارش های هفتگی کرده است. درگزارش این هفته به بررسی کشور هند و جایگاه معدنی آن می پردازیم.

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌، پهناوری این کشور ۳٫۱۶۶٫۱۴۴ کیلومتر مربع بوده و با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ۲۱۰هزار نفر پس از چین، دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود.

هند دارای منابع وسیعی از موادمعدنی فلزی و غیرفلزی شامل سنگ آهن، بوکسیت، زغال سنگ، آهک و منگنز بوده و جزء ده تولید کننده برتر دنیا در این حوزه هابه شمار می رود.

تعداد معادن گزارش شده هند

تعداد معادن فعال هند (به جز نفت خام،گاز طبیعی، مواد اتمی و عناصرنادر خاکی) در سال گذشته میلادی ۲۱۰۰معدن ثبت شده در حالی که در سال ۲۰۱۷ به ۱۸۹۹معدن کاهش یافته است.

حدود ۹۶ درصد از معادن هند در ۱۳ ایالت Tamil Nadu (208)، Jharkhand (203)، Gujarat (178)، Odisha (150)، Chhattisgarh (143)، Karnataka (137)، Maharashtra (133)، Andhra Pradesh (106)، West Bengal(100)، Telangana (82)، Goa (80) و Rajasthan (79) قرار دارد.

تولید مواد معدنی

این کشور ۹۵ نوع ماده معدنی از جمله ۱۰نوع ماده معدنی فلزی، ۲۳ نوع ماده معدنی غیرفلزی ،۵۵ نوع مواد معدنی جزئی(شامل مواد ساختمانی و غیره) ، ۳ نوع ماده اتمی و ۴ نوع سوخت معدنی تولید می کند.