برنامه ایمیدرو برای آموزش همه سطوح نیروی انسانی بخش معدن

ایمیدرو با سرمایه گذاری، مشارکت و بهره گیری از امکانات داخلی و بین المللی، برای آموزش همه سطوح نیروی انسانی بخش معدن کشور برنامه دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شمس الدین سیاسی راد مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان این مطلب اظهار داشت: نخستین برنامه آموزش نیروی انسانی بخش معدن، مربوط به کارگران بخش خصوصی است که با همکاری سازمان های آموزش فنی حرفه ای کشور و نظام مهندسی معدن از سال گذشته در مقیاس محدود و آزمایشی در ۷ استان انجام شد و امسال در ۳۱ استان کشور دوره های آموزشی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در زمینه آموزش تکنسین ها، مهندسان و کارشناسان، قراردادی با سازمان نظام مهندسی معدن منعقد کرده‌ایم. همچنین برای آموزش سایر دست اندرکاران بخش معدن (مدیران و کارآفرینان)، در حال برنامه ریزی هستیم.
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به برنامه های آموزشی جدید در بخش معدن، تصریح کرد: طی ۳ ماه آینده، دوره های ویژه آموزش نظری و عملی با برجسته ترین اساتید خارجی را در دستور کار داریم. همچنین، برنامه آموزش کارکنان ستاد، واحدها و طرح های ایمیدرو با جدیت دنبال می شود.
وی افزود: با توجه به محدودیت های اجرایی و کمبود مربی و مدرس در سطح جهانی به ویژه در زمینه آموزش ایمنی، بهداشت و محیط زیست، دوره های آموزشی به صورت محدود انجام می شود و طی سال های آینده با رفع مشکل کمبود مدرس، دوره های آموزشی افزایش می یابد. در همین زمینه (تربیت مدرس)، با یکی از دانشگاه های آلمان در حال مذاکره هستیم.

تعمیق رابطه با دانشگاه ها
سیاسی راد با اشاره به اینکه ایمیدرو تعمیق رابطه بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه ها و انجمن های علمی تخصصی را جزو سیاست های خود می داند، گفت: انعقاد قرارداد همکاری با دانشگاه تهران برای تاسیس موسسه پژوهشی مشترک در زمینه معدن و صنایع معدنی، از جمله این اقدامات است. همچنین در حال مبادله تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی شریف با تمرکز بر «استحصال مواد معدنی از منابع ثانویه» و نیز «حوزه انرژی» و «محیط زیست» در بخش معادن و صنایع معدنی هستیم.
وی ادامه داد: اوایل امسال نیز با دانشگاه صنعتی مالک اشتر نیز تفاهم نامه همکاری منعقد کردیم و در حال بررسی و تصویب پروژه‌های مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.