ذخیره طلای معدن زرشوران ۳۰ تن افزایش یافت

به گفته رییس هیأت عامل ایمیدرو، ذخیره طلای معدن زرشوران ۳۰ تن افزایش یافته است.

به گزارش شاتا از ایمیدرو، مهدی کرباسیان در جلسه بررسی عملکرد طلای زرشوران که در محل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در شهرستان تکاب برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: میزان تولید طلا در یک ماه اخیر از مرز ۱۰۰ کیلوگرم نیز گذشت.
وی با یادآوری اینکه کارخانه زرشوران در دوران تحریم و بدون بهرمندی از تکنولوژی‌های خارجی آغاز به کار کرد، گفت: خوشبختانه با توجه به آمارهای اعلام شده به خصوص در زمینه میزان تولید طلا، پیشرفت‌هایی را در این مجموعه شاهد هستیم.
رییس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه افزایش ذخیره طلای زرشوران، این مجموعه را در رده معادن با کلاس جهانی قرار داد، تصریح کرد: سال گذشته مواد پشت کارخانه تا فرصت استخراج، یک ماه بود اما اکنون این بازه زمانی تا ۱۱ ماه افزایش یافته است.
اجرای برنامه فاز دوم فرآوری طلا
کرباسیان همچنین از اجرای برنامه فاز دوم فرآوری طلا در این محدوده معدنی خبر داد و گفت: تحقق این موضوع، افزایش اشتغال را به همراه دارد و باید توجه داشت میزان اشتغالزایی در صنایع پایین دستی بسیار بالاتر از اشتغال مستقیم است.
وی از بهسازی جاده دندی – زنجان با همکاری ایمیدرو و وزارت راه نیز خبر داد و افزود: پیشنهاد می‌شود مجموعه طلای زرشوران با کمک مسؤولان محلی، در ایفای نقش مسؤولیت اجتماعی در شهرستان تکاب ورود کند و در این زمینه ایمیدرو آمادگی دارد تا مساعدت های لازم را انجام دهد.
۲۶ میلیون تن کانسنگ زرشوران
در ادامه مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران نیز گفت: عملیات معدنکاری در زرشوران از سال ۹۳ آغاز شد و روند تولید ماده معدنی از مهرماه شروع شده است.
روانبخش امیری افزود: میزان ذخیره زمین شناسی حدود ۲۶ میلیون تن کانسنگ در رده یک، برآورد شده است و ۲ ماه از آغاز فعالیت پیمانکار جدید می گذرد.
وی با بیان اینکه رفع مشکلات مربوط به جاده معدن در دست اقدام است، تصریح کرد: برنامه ما در سال ۹۶ تولید یک هزار کیلوگرم شمش طلا است و تاکنون ۴۰ درصد از برنامه‌های امسال ما محقق شده است.
مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران تصریح کرد: تناژ مصرفی کارخانه ۱۰۷ تن کانسنگ طلا و ظرفیت تولید سالانه طراحی ۲۰۰۰ کیلوگرم است.
امیری در پایان گفت: طلای زرشوران به لحاظ برنامه ریزی‌ها و دستیابی به هدف‌ گذاری‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.